ההתנהלות מול כל הגורמים המעורבים בלוויה, עדכון המשפחה והקרובים האחרים, בחירת המצבה וההכנות לשבעה, כל אלו גם יחד עשויים להותיר אותנו תשושים. דווקא ברגעים בהם אנו רוצים רק להרפות ולעבד את שאירע, אנו מוצאים את עצמנו טרודים בעניינים רבים שאנו מחויבים לסדר.

אחת המשימות המורכבות ביותר שיהיה עלינו לבצע לפני הקמת המצבה, היא בחירת הכיתוב על המצבה. אין לנו זמן רב לעשות זאת, שכן על המצבה להיות מוכנה תוך 30 יום לאחר הפטירה. הדבר אינו פשוט כפי שהוא נשמע – כיצד מסכמים חיי אדם בכמה שורות? זהו הרגע להיעזר באלו שסביבנו ולגייס את כוחותינו כדי למצוא את הכיתוב הראוי ביותר כדי לעצב מצבה מיוחדת.

מומלץ להתחיל במובן מאליו

אף על פי שההלכה היהודית אינה מגבילה בשום צורה את תוכן הכיתוב על המצבה ומשאירה יד חופשית למשפחה, ישנם כמה אלמנטים שיחזרו על עצמם לרוב.

  • תאריך הלידה והפטירה – לרוב יופיעו התאריך הלועזי והעברי יחד על גבי המצבה.
  • שם הנפטר – יצוין באותיות גדולות ובולטות בראש המצבה. נהוג לציין מעל הכיתוב את ראשי התיבות פ"נ – פה נקבר/ה.
  • במצבות רבות, נחתן הכיתוב בראשי התיבות ת.נ.צ.ב.ה. (תהא נשמתו/ה צרורה בצרור החיים), אך ניתן לבחור בכל נוסח אחר לחתימת המצבה.

לומר הרבה עם מעט

נוסח כיתוב המצבה ישוב ויפגוש אותנו בכל פעם שנעלה אל הקבר להתייחד עם זיכרון הנפטר ולכן, חשוב שנקדיש לו מחשבה ונוודא כי הוא אכן מגלם את כל מה שחשוב לנו לציין אודותיו. ניתן להבליט את מעלותיו של האדם, הישגיו, לשלב ציטוט משמעותי או כל אלמנט אחר שיסמל עבורנו בצורה הטובה ביותר את מי שהיה. לעתים, דברים פשוטים מן הלב יהיו העוצמתיים ביותר.

עדן עד מציעה שירות נוח ויעיל – עיצוב והזמנת מצבה דרך אתר החברה. באתר ניתן לבחור את צורת המצבה, חומר הגלם והגוון ואת הכיתוב הרצוי. אנו כאן כדי לסייע לך לעבור את התקופה הזו בצורה המכובדת והנוחה ביותר שניתן.

אנחנו כאן בשבילכם
 אנחנו כאן בשבילכם

הצוות של עד עדן נמצא כאן בשבילכם במיומנות ובסבלונות וילווה אותכם בכל הקשיים והסידורים בשעה קשה זו. אנחנו מיומנים וזמינים עבורכם

מצבות והנצחה
מצבות והנצחה
השכרת ציוד לשבעה
השכרת ציוד לשבעה
פרחים להלוויה
פרחים להלוויה
קייטרינג
קייטרינג
מודעות אבל
מודעות אבל
ליווי וסיוע
ליווי וסיוע
הנכם מוזמנים לבחור מהאתר את כל מה שיכול להקל עליכם בשעה קשה זו. בנוסף הנכם מוזמנים לשלוח לנו מייל ונשמח לעמוד לרשותכם. צוות עדן עד