מה תפקידה של חברה קדישא?

ברגעים של אובדן, כאשר אנו עוד מעכלים את שאירע, נדרש מאיתנו לדאוג לסיורים רבים. העברת הנפטר אל בית העלמין והסדרת כל תהליך הקבורה עשויות להיות משימות קשות מנשוא – במיוחד ברגעים אלו. חברה קדישא היא ארגון יהודי עתיק יומין שמטרתו לספק שירותים אלו ולגמול לנפטר חסד של אמת.

שירות ציבורי מטעם המדינה

בישראל, ממומנת פעילות חברה קדישא דרך הביטוח הלאומי והיא נחשבת לשירות ציבורי לכל דבר ועניין. כך, עומדת לכל משפחה יהודית בישראל עזרה שערכה לא יסולא בפז המאפשר להבטיח כי סידורי ההלוויה הבסיסיים ביותר יטופלו על ידי גורמים מנוסים. זוהי תמיכה חשובה שמאפשרת לאבלים להתמקד באבל ובריפוי.

אילו שירותים מעניקה חברה קדישא לציבור בישראל?

אלו כמה מהשירותים הבסיסיים שניתן יהיה לקבל ללא כל עלות דרך החברה קדישא ונחשבים למצווה.

  • העברת הנפטר ממקום הפטירה אל בית העלמין – צוות חברה קדישא יגיע עד לבית הנפטר, בית החולים או כל מקום אחר שבו אירעה הפטירה ויעביר אותו ברכב עד לבית העלמין במקום מגוריו. השירות זמין בכל שעה ובכל יום ומאפשר לערוך את הלוויה בו ביום.
  • הקצאת חלקה בבית העלמין – אם נרצה קבר באזור מסוים, ניאלץ לשלם עליו, אך קיימים גם מקומות קבורה ללא תשלום.
  • הכנת הנפטר לקבורה – לרבות טקסי הטהרה וכריכה בתכריכים כשרים.
  • שירותי לוויה – במהלך הלוויה, ילווה את המשפחה צוות חברה קדישא הכולל קברנים וחזן שינהל את התפילה וידאג כי הנפטר יזכה למנוחה נכונה – על פי ההלכה היהודית.

חברת עדן עד כאן כדי להעמיד לרשותך את כל המידע החשוב שיסייע לך לטפל בכל הסידורים הנדרשים מול חברה קדישא. המומחים של עדן עד ממתינים לפנייתך ויוכלו לספק לך הנחייה והכוונה. לקבלת פרטים נוספים על כל הדרכים להקל עליך את הסידורים והביורוקרטיה ברגעים הקשים מכל, אנו זמינים לפנייתך.

אנחנו כאן בשבילכם
 אנחנו כאן בשבילכם

הצוות של עד עדן נמצא כאן בשבילכם במיומנות ובסבלונות וילווה אותכם בכל הקשיים והסידורים בשעה קשה זו. אנחנו מיומנים וזמינים עבורכם

מצבות והנצחה
מצבות והנצחה
השכרת ציוד לשבעה
השכרת ציוד לשבעה
פרחים להלוויה
פרחים להלוויה
קייטרינג
קייטרינג
מודעות אבל
מודעות אבל
ליווי וסיוע
ליווי וסיוע
הנכם מוזמנים לבחור מהאתר את כל מה שיכול להקל עליכם בשעה קשה זו. בנוסף הנכם מוזמנים לשלוח לנו מייל ונשמח לעמוד לרשותכם. צוות עדן עד