תושבי ישראל זכאים במקום מגוריהם לקבורה ללא תשלום, גם אם הם נפטרו בחו"ל. כדי לבצע הבאת נפטר מחו"ל יש לפעול בכמה מישורים.

אך כבר בשלב הראשון, יש לפנות לקונסול הישראלי במדינה שבה נמצא הנפטר ולברר מולו מהן הפעולות אותן יש לבצע כדי להטיס חזרה ארצה את הנפטר. חשוב להבין – ללא אישור הקונסול לא ניתן להטיס ארצה נפטרים ולכל אחת מהמדינות בעולם ישנם חוקים שונים בכל הנוגע לנפטרים בתחום מדינתם.

פרוצדורות בהבאת הנפטר מחו"ל

רגע הפטירה של קרוב משפחה בחו"ל הוא רגע לא פשוט עבור המשפחה. הנפטר נמצא במרחק, המשפחה מתמודדת עם הכאב של הפטירה ובתוך כל האבל יש לדאוג לפרוצדורות ולמילוי טפסים. אחד הדברים הראשונים אותם יש לבצע הוא פניה לביטוח הלאומי והגשת בקשה לאישור תושבות של הנפטר, לאחר מכן את אותו אישור מוסרים לחברת הקבורה בארץ.

במקרים מסוימים שבמסגרתם לא ניתן לקבל את תשובת הביטוח הלאומי באופן מידי – ישנן פרוצדורות של בטחונות כספיים למול חברת הקבורה.

מהן עלויות של הבאת נפטר מחו"ל

חשוב להבין שמדובר על פרוצדורה מורכבת שטומנת בחובה היבטים רבים ובהם הטסה של הנפטר, שחרורו מהמכס (יש לשלם אגרת משרד הבריאות), הוצאת רישיון קבורה והעברת הנפטר משדה התעופה אל בית העלמין באמצעות אמבולנס.

כדאי לדעת כי אזרח ישראלי שחי בחו"ל ואינו משלם לביטוח הלאומי – צריך לשלם על שירותי הקבורה בישראל. אך אם הוא כן זכאי מסיבות שונות, יש להגיש תביעה לסניף הביטוח הלאומי בתביעה אישית לדמי הקבורה, כדי לכסות חלק מההוצאות.

במקרים מורכבים – נעזרים במומחים

זוהי תקופה מבלבלת, אנו כאן כדי לסייע לך לקדם את נושא הבאת הנפטר מחו"ל בדרך המהירה והמכבדת ביותר. חברת עדן עד שמה לה למטרה לתת מענה מקיף לאנשים שקרוביהם נפטרו וזאת כדי לאפשר להם להתפנות להתאבל בלי הצורך להתעסק בפרוצדורות מעיקות.

לקבלת מידע נוסף ולתחילת התהליך, ביכולתך להשאיר פרטים באתר וליצור עמנו קשר כדי שנוכל לסייע לך ולמשפחתך לקבל את המענה הראוי.

אנחנו כאן בשבילכם
 אנחנו כאן בשבילכם

הצוות של עד עדן נמצא כאן בשבילכם במיומנות ובסבלונות וילווה אותכם בכל הקשיים והסידורים בשעה קשה זו. אנחנו מיומנים וזמינים עבורכם

מצבות והנצחה
מצבות והנצחה
השכרת ציוד לשבעה
השכרת ציוד לשבעה
פרחים להלוויה
פרחים להלוויה
קייטרינג
קייטרינג
מודעות אבל
מודעות אבל
ליווי וסיוע
ליווי וסיוע
הנכם מוזמנים לבחור מהאתר את כל מה שיכול להקל עליכם בשעה קשה זו. בנוסף הנכם מוזמנים לשלוח לנו מייל ונשמח לעמוד לרשותכם. צוות עדן עד